PDW "Zewsząd"

 Próbna Drużyna Wędrownicza "Zewsząd" powstała w 2015 roku z inicjatywy druhny Anny Smolarskiej, druha Tomasza Gregorczyka i druhny Edyty Tobiasiewicz. Jej początki przypisuje się pierwszym wędrowniczym spotkaniom na Zimowisku Hufca ZHP Kęty, kiedy to zapadła wspólna decyzja o podjęciu się próby stworzenia prawdziwie wędrowniczej, wyjątkowej jednostki. 
 
"Zewsząd" zrzesza kęckich i okolicznych wędrowników - gromadę szczerych, pełnych pozytywności i rządnych niesamowitych przygód, otwartych na świat przyjaciół z głowami przepełnionymi marzeniami, pomysłami oraz kolejnymi planami na przyszłość - w przedziale wiekowym 16-21 lat. Gdyby przyszło komuś opisać tą drużynę jednym słowem, bez wątpienia rzekłby: "spontaniczność"
 
Od początku swojej działalności, wędrownicy "Zewsząd" podejmowali się rozmaitych zadań. Jest to bowiem dowód tego, że niemożliwe dla nich nie istnieje. Do ich działań, prócz górskich wypraw, klimatycznych ognisk, możemy zaliczyć udział w Sejmiku Wędrowniczym "Wyczyń cuda!" zorganizowanym przez Namiestnictwo Wędrownicze Hufca ZHP Kraków-Podgórze i Referat Wędrowniczy ZHP Chorągwi Krakowskiej, uczestnictwo w Festiwalu Harcerskim Hufca ZHP Kęty "Kraina Łagodności". Kęccy wędrownicy pojawiali się również na hufcowej uroczystości Dnia Myśli Braterskiej "Be Scout, be proud!" i innych lokalnych, a nawet chorągwianych, wyjazdach i wydarzeniach. 
 
Członków tej Próbnej Drużyny Wędrowniczej charakteryzuje też konsekwentność, umiejętność dążenia do postawionych sobie celów, harcerska dojrzałość i odwaga w zdobywaniu kolejnych, nie tylko harcerskich, szczytów, czego przykładem są liczne, podjęte przez nich próby wędrownicze i próby na stopnie
 
Jeśli jesteś osobą, która ukończyła szesnasty rok życia, pragniesz poszerzać swoje horyzonty, przeżywać niepowtarzalne przygody wśród niezwykłych ludzi - wejdź do gry, rozpocznij nowy etap i dołącz do Próbnej Drużyny Wędrowniczej działającej w naszym Hufcu! Informacje o zbiórkach, najbliższych działaniach znajdziesz na wędrolovej stronie internetowej, do której bacznego obserwowania zachęcamy już dziś. Odważ się, wyjdź w świat, zobacz, pomyśl - pomóż, czyli działaj
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Opracowała: sam. Patrycja Choroba
 

 

 

 

 

 


"Celem wychowania skautowego jest podniesienie poziomu przyszłych, wzorowych obywateli, szczególnie pod względem charakteru i zdrowia; zastąpienie samolubstwa służbą dla bliźnich, usprawnienie chłopców pod względem moralnym i fizycznym, aby mogli pełnić służbę bliźnim."
Robert Baden-Powell

Warto zobaczyć:


Adres: Jana III Sobieskiego 41, 32-650 Kęty
Nr. telefonu: 33 845 31 25
E-mail hufca: kety@zhp.pl
E-mail webmastera:

Zgłoś błąd lub sugestie odnośnie stronyWersja desktopowa | Wersja mobilna