( 19 Kwietnia 2017 )

Wieloletnia tradycja - OBIAD WIELKANOCNY HUFCA ZHP KĘTY

OBIAD WIELKANOCNY HUFCA ZHP KĘTY Wieloletnia tradycja – podczas rozmów sami już straciliśmy rachubę, czy to był 23 czy może już 24 Obiad Wielkanocny organizowany przez harcerzy z Hufca ZHP Kęty dla podopiecznych GOPS w Kętach. Ale nie statystyka ma dla nas znaczenie. Tylko fakt, że co roku, o tej samej porze, w okresie Świąt Wielkiej Nocy, zbierają się harcerze i instruktorzy, by znów pomóc w przygotowaniu tego wyjątkowego Obiadu.

Przygotowania zaczęliśmy już w Wielką Sobotę przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach, gdzie od rana, umundurowani druhowie, zbierali dary, by móc później przygotować z nich paczki dla naszych potrzebujących. Mieszkańcy, jak i w latach poprzednich, okazali swe wielkie serce i hojność, dzieląc się tym co mają przygotowane na swoje świąteczne stoły. I Nasz stół, dzięki tym podarkom, wyglądał uroczyście i kolorowo. A paczki dla naszych Gości były pełne pachnących wędlin, domowych wypieków i słodkości. I oczywiście wielobarwnych jajek, których w tych dniach zabraknąć nie mogło.

Wielki Poniedziałek, to był dzień pełnej mobilizacji. Od godziny 6 rano, trochę niewyspani, ale pełni energii i zapału, do pracy przystąpili Instruktorzy i ich przyjaciele. Myli, obierali, panierowali, gotowali, piekli i mieszali. W pocie czoła, przy gorących patelniach i piecu. Przygotowywali potrawy na nasz Wielkanocny Obiad. A w kaplicy przy kościele odbywało się pakowanie prezentów, ubieranie i dekorowanie stołów, mycie podłóg. By wszystko było perfekcyjnie przygotowane. Harcerki i harcerze ubrali swe mundury, poprawili chusty , a podczas ostatniej odprawy podzielili się zadaniami. Nasi Goście cierpliwie czekali, by móc zasiąść przy odświętnie przygotowanych stołach.

Punktualnie o 12.30 ksiądz proboszcz Jerzy Musiałek odmówił modlitwę, a Burmistrz Kęty, pan Krzysztof Jan Klęczar, powitał krótko naszych Gości. I można było podawać Obiad. Harcerze, z uśmiechem na ustach, zajęli się obsługą, noszeniem talerzy i podawaniem dań. Wszystko przebiegało sprawnie i płynnie. Było domowo i serdecznie. Każdy z naszych biesiadników otrzymał paczkę do zabrania ze sobą, były uściski dłoni i podziękowania za pyszny posiłek. A gdy nastał czas sprzątania wszystko przebiegło równie sprawnie i skutecznie. Znalazł się też czas na to by „poświętować” Śmigus-Dyngus, wszak pogoda nam dziś dopisała. Kilka tygodni przygotowań, dwa dni wytężonej pracy, by ponownie przygotować Obiad Wielkanocny.

W Tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować tym, bez których to wspaniałe wydarzenie nie mogłoby się odbyć. Serdecznie dziękujemy księdzu proboszczowi Jerzemu Musiałek, za użyczenie kaplicy i kuchni oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach za wypożyczenie zastawy stołowej. Nasze szczególnie podziękowania należą się Firmom, które wspierają nas od lat i nigdy nie odmawiają pomocy:

1. „AKSAM” OSIEK
2. „AL-BO” ALFRED WOJTALA
3. ALWA. HURTOWNIA WARZYW I OWOCÓW CZANIEC
4. BATMAN-GROUP. SKŁAD OPAŁU. ZYZAŃSKI K.
5. CZANIECKIE MAKARONY SP. Z O. O.
6. CUKIERNICTWO BARBARA I MIROSŁAW ORLICCY
7. GRUPA KĘTY S.A
8. OCZKOWSKI TADEUSZ PIEKARNICTWO HURT-DETAL TRADYCYJNE PIECZYWO BEZ POLEPSZACZY
9. PIEKARNIA ANTONI PISKOREK
10. WARZYWNIAK U AGI KUŚ AGNIESZKA
11. WIL-DROB HURTOWNIA DROBIU

Dziękujemy także hojnym mieszkańcom Kęt, że w tym roku pamiętali o naszej zbiórce i szczodrze wsparli nasze przedsięwzięcie. Kłaniamy się Wam wszystkim nisko!

Do zobaczenia za rok!

CZUWAJ!