( 19 Kwietnia 2017 )

Wieloletnia tradycja - OBIAD WIELKANOCNY HUFCA ZHP KĘTY

OBIAD WIELKANOCNY HUFCA ZHP KĘTY Wieloletnia tradycja – podczas rozmów sami już straciliśmy rachubę, czy to był 23 czy może już 24 Obiad Wielkanocny organizowany przez harcerzy z Hufca ZHP Kęty dla podopiecznych GOPS w Kętach. Ale nie statystyka ma dla nas znaczenie. Tylko fakt, że co roku, o tej samej porze, w okresie Świąt Wielkiej Nocy, zbierają się harcerze i instruktorzy, by znów pomóc w przygotowaniu tego wyjątkowego Obiadu.
 
Przygotowania zaczęliśmy już w Wielką Sobotę przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach, gdzie od rana, umundurowani druhowie, zbierali dary, by móc później przygotować z nich paczki dla naszych potrzebujących. Mieszkańcy, jak i w latach poprzednich, okazali swe wielkie serce i hojność, dzieląc się tym co mają przygotowane na swoje świąteczne stoły. I Nasz stół, dzięki tym podarkom, wyglądał uroczyście i kolorowo. A paczki dla naszych Gości były pełne pachnących wędlin, domowych wypieków i słodkości. I oczywiście wielobarwnych jajek, których w tych dniach zabraknąć nie mogło.
 
Wielki Poniedziałek, to był dzień pełnej mobilizacji. Od godziny 6 rano, trochę niewyspani, ale pełni energii i zapału, do pracy przystąpili Instruktorzy i ich przyjaciele. Myli, obierali, panierowali, gotowali, piekli i mieszali. W pocie czoła, przy gorących patelniach i piecu. Przygotowywali potrawy na nasz Wielkanocny Obiad. A w kaplicy przy kościele odbywało się pakowanie prezentów, ubieranie i dekorowanie stołów, mycie podłóg. By wszystko było perfekcyjnie przygotowane. Harcerki i harcerze ubrali swe mundury, poprawili chusty , a podczas ostatniej odprawy podzielili się zadaniami. Nasi Goście cierpliwie czekali, by móc zasiąść przy odświętnie przygotowanych stołach.
 
Punktualnie o 12.30 ksiądz proboszcz Jerzy Musiałek odmówił modlitwę, a Burmistrz Kęty, pan Krzysztof Jan Klęczar, powitał krótko naszych Gości. I można było podawać Obiad. Harcerze, z uśmiechem na ustach, zajęli się obsługą, noszeniem talerzy i podawaniem dań. Wszystko przebiegało sprawnie i płynnie. Było domowo i serdecznie. Każdy z naszych biesiadników otrzymał paczkę do zabrania ze sobą, były uściski dłoni i podziękowania za pyszny posiłek. A gdy nastał czas sprzątania wszystko przebiegło równie sprawnie i skutecznie. Znalazł się też czas na to by „poświętować” Śmigus-Dyngus, wszak pogoda nam dziś dopisała. Kilka tygodni przygotowań, dwa dni wytężonej pracy, by ponownie przygotować Obiad Wielkanocny.
 
W Tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować tym, bez których to wspaniałe wydarzenie nie mogłoby się odbyć. Serdecznie dziękujemy księdzu proboszczowi Jerzemu Musiałek, za użyczenie kaplicy i kuchni oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach za wypożyczenie zastawy stołowej. Nasze szczególnie podziękowania należą się Firmom, które wspierają nas od lat i nigdy nie odmawiają pomocy:
 
1. „AKSAM” OSIEK
2. „AL-BO” ALFRED WOJTALA
3. ALWA. HURTOWNIA WARZYW I OWOCÓW CZANIEC
4. BATMAN-GROUP. SKŁAD OPAŁU. ZYZAŃSKI K.
5. CZANIECKIE MAKARONY SP. Z O. O.
6. CUKIERNICTWO BARBARA I MIROSŁAW ORLICCY
7. GRUPA KĘTY S.A
8. OCZKOWSKI TADEUSZ PIEKARNICTWO HURT-DETAL TRADYCYJNE PIECZYWO BEZ POLEPSZACZY
9. PIEKARNIA ANTONI PISKOREK
10. WARZYWNIAK U AGI KUŚ AGNIESZKA
11. WIL-DROB HURTOWNIA DROBIU
 
Dziękujemy także hojnym mieszkańcom Kęt, że w tym roku pamiętali o naszej zbiórce i szczodrze wsparli nasze przedsięwzięcie. Kłaniamy się Wam wszystkim nisko!
 
Do zobaczenia za rok!
 
CZUWAJ!
Komenda Hufca ZHP Kęty
 
 
 
 
 
 
 

"Celem wychowania skautowego jest podniesienie poziomu przyszłych, wzorowych obywateli, szczególnie pod względem charakteru i zdrowia; zastąpienie samolubstwa służbą dla bliźnich, usprawnienie chłopców pod względem moralnym i fizycznym, aby mogli pełnić służbę bliźnim."
Robert Baden-Powell

Warto zobaczyć:


Adres: Jana III Sobieskiego 41, 32-650 Kęty
Nr. telefonu: 33 845 31 25
E-mail hufca: kety@zhp.pl
E-mail webmastera:

Zgłoś błąd lub sugestie odnośnie stronyWersja desktopowa | Wersja mobilna