( 10 Kwietnia 2017 )

"Ale JAJA to nie są ŻARTY!"

Dnia 1.04.2017 odbyła się gra terenowa "Ale JAJA to nie są ŻARTY!" z okazji Święta Patrona Hufca zorganizowana przez 9 dsth Zodiak. Gra miała za zadanie przybliżyć uczestnikom historie oraz legendę naszej miejscowości. Drużyny musiały zmierzyć się z rwącymi wodami Soły oraz bujną roślinnością naszego kęckiego Podlesia.

Gra była podzielona na dwa etapy. W pierwszym z nich drużyny zapoznawały się z historia braci, którzy założyli miasto Kęty. Dowiadywali się o ich kłótniach i najazdach na siebie. Mieszkańcy wykończeni ciągłymi awanturami, wpadli na pomysł aby zorganizować polowanie, które ma ich pogodzić. Z pomysłu mieszkańców wyłonił się drugi etap gry, który do tego dążył.

W drugim etapie, aby dostać się do finałowego zadania, harcerze musieli zaliczyć punkty związanie z przygotowaniem wielkiej uczty na cześć zgody braci. Ponadto, aby zdobyć więcej punktów, uczestnicy mogli opowiedzieć żart, który był punktowany od 0-2 jajek, w zależności od tego jak bardzo nas rozweseli. Po zaliczeniu finałowego punktu drużyny udały się na ucztę, którą było ognisko przy siedzibie hufca.

Na koniec podsumowano grę i wręczono nagrody. Gratulujemy drużynie:

96 KDH ZEW CTHULHU – starsi harcerze -  za zajęcie pierwszego miejsca,

MAŁE HARPAGANY - za zajęcie drugiego miejsca,

195 DH ŁOWCY TAJEMNIC - za zajęcie trzeciego miejsca.

Mamy nadzieje ze cel gry został spełniony, a obchody tego święta bardzo wam się podobały.

/Julia Dwornik z 9 DStH Zodiak/

Zdjęcia z gry hufcowej już czekają w galerii, żeby je zobaczyć!

Zdjęcie użytkownika 9 DStH Zodiak.