( 26 Lutego 2016 )

1% dla Hufca Kęty

Serdecznie zapraszamy wszystkich do przekazania jednego procenta na rzeczu Hufca ZHP Kęty. Poniżej informacje dlaczego warto i jak to zrobić.

Dlaczego warto oddać 1% na rzecz harcerzy?

• Jesteśmy organizacją pożytku publicznego zrzeszającą ponad 7200 zuchów, harcerzy, instruktorów w każdym wieku.
  • Działamy dla Ciebie i Twojego dziecka - pomagamy najmłodszym odkrywać swoje talenty, dajemy możliwość rozwoju poprzez działanie, organizujemy dla Twojego dziecka czas w sposób ciekawy, aktywny i bezpieczny.
  • Naszym celem jest rozwój środowiska lokalnego oraz pielęgnowanie świadomości obywatelskiej, patriotycznej i kulturowej.
  • Dzięki harcerzom Betlejemskie Światełko Pokoju dociera do każdego domu, w tym do chorych i potrzebujących.

Jak to zrobić?

Krok 1
Ustalić wysokość podatku należnego za miniony rok podatkowy (w ramach PIT-u rocznego).

Krok 2
Wypełniamy odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym:
W sekcji "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)" wpisujemy odpowiednio kolejne informacje:

• Numer KRS 0000273492
  • Kwotę wyliczoną, nie większą niż 1 procent podatku po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
  • Cel szczegółowy 1%: ZHP CHORĄGIEW KRAKOWSKA, HUFIEC KĘTY

Krok 3