( 15 Listopada 2016 )

Festiwal Kultury Harcerskiej

Podajemy do wiadomości wyniki tegorocznego Festiwalu Kultury Harcerskiej HarcTOUR, który odbył się w minioną niedzielę w Domu Kultury w Kętach.

W Festiwalu wzięło udział ponad 120 uczestników, zgromadzonych z 10 wspaniałych zespołów oraz 3 piękne i śmiałe solistki. Koncert finałowy zagrał dla nas zespół Bractwo Wiecznego Natchnienia.

A oto wyniki:
I miejsce w kategorii PIOSENKA HARCERSKA - 96 KDH Zew Cthulhu (drużynowa sam. Patrycja Śmigielska)

I miejsce w kategorii PIOSENKA TURYSTYCZNA - PDW Zewsząd (drużynowa sam. Edyta Tobiasiewicz)

I miejsce w kategorii SOLISTA - dh. Julia Antończyk z 9DStH Zodiak

oraz wyróżnienia:

w kategorii PIOSENKA HARCERSKA
9 DStH Zodiak (drużynowy ćw. Adam Szemik)
XV DH Helodermy (drużynowa sam. Izabela Rusin)

w kategorii PIOSENKA TURYSTYCZNA
195 DH Łowcy Tajemnic (drużynowa sam. Patrycja Choroba)
13 DH Dęby (drużynowa sam. Gabriela Kłapacz)

w kategorii SOLISTA
dh. Weronika Domider z 3 WDH Pogoria (Hufiec Andrychów)
dh. Julia Dwornik z 9DStH Zodiak.

NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI wynikiem głosowania gości i uczestników otrzymała nagrodzona wcześniej 96 KDH Zew Cthulhu.

Ponadto wyróżniono drobnym upominkiem najstarszych stażem, lecz wciąż młodych duchem instruktorów z Kręgu Instruktorów i Starszyzny Hufca "Zawiszacy" (przewodnicząca Kręgu phm. Bożena Śmigielska).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom i obecnym na Festiwalu gościom dziękujemy za dobrą zabawę i zapraszamy za rok!

Dziękujemy również dh. pwd. Sylwii Brzozowicz - Dyrektor Domu Kultury w Kętach za udostępnienie miejsca oraz wsparcie techniczne, a także panu Krzysztofowi Janowi Klęczar - Burmistrzowi Gminy Kęty za wsparcie merytoryczne w obradach Jury.

Zdjęcia pojawią się niedługo w galerii hufca.