( 01 Listopada 2016 )

Jesienny Zlot Drużyn Hufca Kęty

W dniach 28-30.10.2016 odbył się zlot zorganizowany przez 9 DStH Zodiak w Nowej Wsi. Tytułem zlotu było hasło HarcWorld, a motywem przewodnim było magiczne królestwo. Na początku drużyny spotkały się w hufcu, po rozszyfrowaniu wiadomości od króla wyruszyły na grę terenowa prowadzoną od hufca w Kętach do szkoły w Nowej Wsi. Po dotarciu drużyn do szkoły nastąpił apel powitalny oraz kominek, na którym drużyny prezentowały swoje rasy, przedstawienia dla nowego dziecka króla oraz dawały prezenty nowonarodzonemu królewskiemu dziecku, który według przepowiedni powinien zasiąść na tronie, ponieważ odziedziczył magiczne moce po swojej matce. Po kominku nastąpiła gra nocna, która odbyła się w szkole. Podczas gry nocnej drużyny dowiedziały się, że dziecko zostało porwane.

W drugim dniu drużyny musiały odszukać porywacza. Wyruszyły na grę terenowa podzielona na dwa etapy. Podczas tej gry harcerze musieli podpytywać różne postacie z magicznego świata np. nimfy, magów, rycerzy, malarzy, o informacje na temat dziecka, podejrzanego oraz o osoby które według nich nie zrobiłyby tego. Po zakończeniu gry drużyny miały czas na zjedzenie obiadu i odpoczynek. Następnie odbyły się dworskie zabawy podczas których drużyny śpiewały znane piosenki. Wieczorem odbył się kominek na którym król rozdał patrolom kartki i mieli napisać potencjalnych podejrzanych. Wytypowani zostali medyk, dwaj bracia porwanego dziecka, myśliwy oraz bezbronna dziewczynka, po ich mowie obronnej zdrajca okazał się medyk który został wyrzucony z królestwa, a dziecko wróciło do króla. Później odbyła się scenka pt. "20 lat później" gdzie król przekazał koronę owemu dziecku i wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

Trzeciego dnia, na zakończenie zlotu, odbył się apel końcowy i ogłoszono wyniki rywalizacji.

Oto one:

I miejsce - starszy patrol XV DH Helodermy,

II miejsce - młodszy patrol 96 DH Zew Cthulhu,

III miejsce - 69 DH Harmonia.

Gratulujemy wszystkim drużynom! Również tym z miejscami poza podium.

Mamy nadzieje, że zlot się bardzo podobał. Staraliśmy się z całych sił aby zrealizować wszystkie punkty programu, co się udało!

Dh Julia Dwornik z 9 DStH Zodiak

Zdjęcia ze zlotu: https://web.facebook.com/9DStHZodiak/photos/?tab=album&album_id=1337618619605447

Wyświetlanie 14877901_1353113414729766_825945928_n.jpg